Ben Kimim


1967 Doğumlu 3 çocuk babası şu an Konya’dan tüm Türkiye Sanayi sektöründe(talaşlı imalat TESTERE) faaliyet gösteren bir şirket sahibiyim ayrıca Av ve Köpek meraklısı biriyim.
Köpek ve Av ile asıl tanışmam 1998 yılında oldu.
Anne ve Babamızın Almanya’da çalışıyor olmasından dolayı Çocuk yaşlarda gitmiş olduğum Almanya’dan temeli dönmem ile birlikte başlamıştır.Okul ve İş hayatıma Almanya’da başladım önce kısa bir süre İngiltere sonra yaklaşık 5 yıl Brezilya sonrasıda1998 den bu yana Türkiye’de sürdürmekteyim.
Kurzhaar Irkı ana vatanı olan Almanya’da yaşar iken tanıdım ve bazı üreticiler ile tanıştım sonra Türkiye’ye dönünce ve av merakı başlayınca tabi buda bir avantaj oldu hem kendime hem de çevremde sevdiğim dostlarıma oradan güzel köpekler Yavrular kazandırdığımı düşünüyorum. Ayrıca merakımdan dolayı Türkiye’nin ilk resmi erkek damızlığı benim şuan ki köpeğim CAAK’tır Almanya ve dünya federasyon resmi web sitesinde yer almaktadır. Bir Türk olarak o camiada ilk olarak bulanmakta ayrıca beni gururlandırmıştır. Bunun dışında bazı ilkleri de gerçekleştirmişimdir. Örneğin Üretim izni (VON-KONYA) ,örneğin Köpeğimin yıllık seçkin Kurzhaarlrın yer aldığı Takvimde yer alamsı gibi örneğin Türkiye’deki Kurzhaarcılığı Dünya ve Almanya federasyonunun web sitesinde yayımlanması gibi,örneğin En üst düzey Kurzhaar Dünya Federasyon başkanı ve yardımcısını Türkiye’ye getirmek gibi örneğin Yapmış olduğum Köpek Römorku gibi ve buna benzer birkaç hizmetim olmuştur ve devam edeciktir.
Evet devam etti ve DÜNYA KURZHAAR TARİHİNDE bir İLKİ daha gerçekleştirdim.
İlk Türk olarak KURZHAAR Irkını RESMİ olarak 26.11.2010 tarihinde “VON KONYA” olarak ÜRETİM.
Tüm umudum bu yeni VON KONYA’LAR önümüzdeki yıllar gerek eğitimleri gerek av gabiliyetleri gerek üretimde kendilerindinden söz ettirirler.

Saygı ve Selamlarımla
Mehmet Derebağ